Muslimský taxikář přišel v Anglii o licenci. Nesvezl slepce se psem

0

Ať se to vašemu náboženskému přesvědčení líbí nebo ne, v Anglii platí zákon, podle kterého smí asistenční a slepecký pes vstoupit v podstatě kamkoliv a to i do jakéhokoliv vozu osobní přepravy. Včetně taxíku. Nerespektování tohoto zákona stálo muslimského taxikáře jeho licenci.

Mohammed Saghir byl zavolán k slepci, jeho ženě a psovi, aby je odvezl z restaurace domů. Poslal zprávu, že už stojí venku, a trojice vyšla ven. Jakmile ale Mohammed viděl psa, Archera, šlápl na plyn a odjel.

Manželé si ale stěžovali na místní radnici, která se do případu vložila a věc šla k soudu. Ten muži uložil pokutu.

Postižený muž vypověděl, že si ihned poté, co vůz odjel, stěžoval taxikářské firmě, která Mohammedovi volala, aby zjistila, co se stalo. Ten měl říct, že psa nepoveze. Pro muslimy je pes totiž nečisté zvíře a pokud jste pravověrný muslim, psům se vyhýbáte a nemáte je rád.

Soud se příliš nerozpakoval vybírat mezi právem muslima Mohammeda nenávidět psy, jak mu jeho náboženství káže, a právem slepého muže a jeho vodícího psa podle zákona být svezen taxíkem, a Mohammedovi odebral jeho licenci. Ta mu může být vrácena jen pod podmínkou, že dokáže, že už vodící a asistenční psi bude ochoten vozit.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře