Domů Svět Americký časopis Esquire rozčílil půl Ameriky, když na titulní straně otiskl fotku...

Americký časopis Esquire rozčílil půl Ameriky, když na titulní straně otiskl fotku obyčejného bílého kluka

0

Pokud nemáte vymytý mozek progresivním školstvím a nejste v trýznivém očekávání konečného vyhynutí bílé rasy, některé signály přicházející z USA a Západní Evropy vás musejí přinejmenším znepokojit. Věci došly až do takové fáze, že samotné vyjádření existence bílých lidí vyvolává u početné části kosmopolitní společnosti zuřivost.

Časopis Esquire, jehož licence vychází i u nás, v USA na titulní straně otiskl fotografii běžného bílého chlapce s textem “American Boy” a článkem o tom “jaké to je vyrůstat jako bílý kluk střední třídy v době sociálních médií, střelby na školách, toxického mužství, #MeToo a rozdělené země”.

Časopis v zemi, která byla ještě nedávno z drtivé většiny bílá a vycházela z odkazu evropských přistěhovalců, prostě jen zveřejnil článek o chlapci z většinově bílého Wisconsinu, o jeho každodenních radostech, starostech, o politice, která se nevyhýbá ani střední škole, kde studuje, i nenávisti, kterou si kluk jako příznivec Trumpa vysluhuje od svých spolužáků.

A jaké jsou reakce? Levičácký Huffington Post se pozastavuje nad tím, proč během “Black History Month, což je tento měsíc, musel Esquire zveřejnit profil bílého chlapce. Post se pak slovy své bílé redaktorky přímo ptá “proč si magazín vybral profil bílého chlapce místo, řekněme, jakéhokoliv jiného amerického teenagera. Z historie tu máme bezpočet příběhů bílých mužů, tak proč v roce 2019 přidávat další”.

Ale největší pozornost má článek na Twitteru jak od nenávisti plných nebílých, tak i dostatečně progresivních bílých. Esquire by se prý měl stydět, že píše o bílém chlapci, a ne o černém. Znovu, že o bílých už toho bylo napsáno dost. Někteří dokonce píší, že už “těch bílých sraček” mají dost. Přitom šlo jen a jen o profil bílého chlapce z Wisconsinu. Pro tyto lidi je ale i to moc. Bílá Amerika musí být rozbita.

Kdy tihle lidé konečně pochopí, že je prostě OKAY být bílý?

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře