Americký Senát nenašel žádnou stopu o ruském vměšování do prezidentských voleb

0

Jak se dalo čekat, po dvou letech vyšetřování americký Senát v tichosti oznámil, že nenašel žádné důkazy o tom, že by se Rusové v roce 2016 vměšovali do volby amerického prezidenta.

Na základě 200 výslechů, které Senát provedl, a všech faktů, které má k dispozici, jednoduše neexistují žádné důkazy. Přesto s tím mnozí Demokraté nejsou smířeni a dál spekulují. Odvolávají se na velké množství kontaktů Trumpa, jeho dětí, poradců a dalších s různými Rusy. Nakonec je ale jediným důkazem Trumpova veřejná výzva směrem k Rusům, respektive jejich tajným službám, aby našly emaily Hillary Clintonové, což bylo téma, kterým volební kampaň tehdy žila.

A nedá se říct, že by se Demokraté nesnažili. Prohlédli všechny tajné dokumenty tajných služeb, pátrali naprosto všude. A není pochyb, že Američané mají prostředky, jak se dopátrat pravdy. Nicméně, nenašli nic.

Trump výsledek vyšetřování už s chutí zveřejnil na svém Twitteru.

Nakonec tedy jediným, údajně ruským vměšováním, budou již dříve zmíněné propagované příspěvky o všem možném, které platila agentura sídlící v Rusku, a které měly celkový dosah 25 milionů impresí. Jen pro srovnání, Středoevropan měl svého času na Facebooku za týden 2 miliony impresí. Tolik tedy k rozsahu ruského vměšování do amerických prezidentských voleb.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře