CIA, Mossad a MI6 do Británie propašovaly íránského jaderného vědce na gumovém člunu

0

Ve společné akci amerických, izraelských a britských tajných služeb byl z Íránu do Británie propašován zatím nejmenovaný íránský jaderný vědec, který má informace o íránském jaderném programu. Podle exkluzivních informací britského Expressu se také podílel na zavraždění svého krajana a kolegy, Mostafy Ahmadi Roshana v roce 2012, který byl zabit bombou v autě.

Operativcům se ho podařilo dostat přes Evropu pod pláštíkem migrační krize. Vědec byl nejprve přepraven Mossadem z Íránu do Turecka a odtamtud až do Británie, do které připlul na gumovém člunu s 12 dalšími íránskými migranty. Zjevně celou dobu pod dohledem.

Celé se to prý neobešlo bez problémů. Jeho zmizení bylo íránskými úřady údajně rychle zaznamenáno a k jeho nalezení byla vyčleněna zvláštní jednotka Islámských Revolučních gard.

Až ve Francii, do které se prý dostal v klidu přes celou Evropu, se řešilo, jak jej dostat do Británie. Letecky to je vyloučené. A tak se provedla jeho infiltrace mezi běžné migranty, kteří se nyní dostávají čluny přes Kanál jak na vyhlídkové plavbě.

V Británii je prý nyní vyslýchán a poté bude přepraven do USA. Už zřejmě letecky. Jeho íránští parťáci z člunu se zatím zřejmě usadili někde v Anglii, která už se velmi brzy stane dokonalým Babylonem.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře