Sorosův think-tank předpovídá velký úspěch euroskeptiků ve volbách do Europarlamentu

0

Evropská rada pro zahraniční vztahy, což je Sorosův think-tank, předpovídá velký úspěch euroskeptiků v přicházejících volbách do Evropského parlamentu, a vyjadřuje obavy, že “progresivní, globalistický” euro projekt čekají problémy.

Jako největší problém tato organizace založená z peněz George Sorose vidí možnost rozbití agendy EU včetně sankcí vůči Rusku a posílení opatření vůči migraci.

Mohlo by prý dojít k tomu, že “skupina nacionalistických protievropských politických stran, které hájí návrat k Evropě národů získají rozhodující podíl míst v Evropském parlamentu a z dlouhodobého hlediska by mohly paralyzovat rozhodování v centru EU”. Slovo protievropský v tomto smyslu znamená proti EU, jako instituci.

Ohroženy by dále byly tzv. Evropské hodnoty, což by díky přítomnosti většího počtu nacionalistických europoslanců znemožnilo “trestat” země jako Maďarsko a Polsko za neochotu podílet se na vlastní sebevraždě.

S tím dále souvisí “hrozba”, že s mnoha protimigračními europoslanci by se jejich hlasy mohly stát silnějšími, než dnes, a to by “mohlo limitovat kapacitu členských států a Rady najít humanitární a solidární přístup vůči migrantům”.

Organizace také předpovídá, že eurovolby ve Francii vyhraje Marine Le Pen a v Itálii uspěje Salviniho Liga.

Tak to aby si někteří lidé pomalu začali balit.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře