Ženská organizace v Británii bojuje za to, aby ženy nebyly znevýhodňovány transgendery

0

Situace, ve které se muži prohlásí za ženy a mají volný přístup do dámských sprch, nebo mohou soutěžit ve sportu za ženy, považuje mnoho lidí za nefér. A právě otázka férovosti v této věci trápí skupinu žen z Británie, která spustila veřejnou kampaň, která má o problému mluvit.

Skupina prohlašuje, že podporuje právo transgenderů žít beze strachu a diskriminace. Na tom se jistě shodneme všichni. Pronásledovat někoho za to, že se narodil “jinak”, je špatně a navíc to nic neřeší. Skupina ale podporuje i právo žen nebýt diskriminovány za to, že se narodily jako ženy. A proto nepodporuje jakoukoliv legislativu, která by zvyšovala práva transgenderů na úkor práv žen, a jejich soukromí, bezpečí a spravedlnost.

Jedním z typických příkladů je vstup mužů do ženského sportu poté, co tito muži začnou podstupovat hormonální terapii, ale i tehdy, kdy se i bez ní prohlásí za ženy. A protože mezi mužem a ženou existují jasné fyziologické rozdíly, tyto “nové ženy” pak skutečné, biologické ženy přirozeně ve sportu porážejí. A to mnoha lidem jednoduše nepřijde fér.

Skupina upozorňuje na to, že v současnosti Olympijský výbor umožňuje mužům soutěžit proti ženám, pokud u nich v posledním roce došlo k hormonální terapii za účelem snížení testosteronu. Nicméně povolená úroveň testosteronu je stále 10x vyšší než u žen.

Článek, který se detailně této problematice věnuje, najdete na stránkách skupiny.

Problémem je podle skupiny i umisťování mužů, tvrdících, že jsou ženy, do ženských věznic. Cílem kampaně skupiny je otevřít svobodnou debatu a přestat diskutovat jen o právech o transgenderů, ale i právech nás ostatních, a především žen.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONUNEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře