Britské nemocnice jsou kvůli množství pobodání nuceny přecházet na vojenský režim

0

Nárůst útoků nožem, včetně útoků mačetami, přinutil britské nemocnice přijmout “vojenský režim”. To v praxi znamená, že medici musejí být trénováni pro typ zákroků, který se podobá těm z bojiště.

Obtížnost a vysoká frekvence lékařských zákroků navíc naráží na nedostatek personálu. Například nemocnice v Paddingtonu zaznamenala meziroční nárůst postřelených nebo pobodaných pacientů z 26 na 352! S tím souvisí i hrozba, že se násilí gangů přenese i na chodby nemocnic, kdy gangy budou chtít poraněného nepřítele “dorazit”.

“Museli jsme rozšířit naše dovednosti to ty, které nejsou běžné a které vycházejí z vojenské praxe, jako například přenesení někoho, kdo krvácí, přímo na sál.

Doktor Boyle z nemocnice v Cambridge popisuje, jak dříve malý počet obětí útoků nožem se zvýšil na “hodně”. Na vině je prý fakt, že se kriminalita začíná přelévat z měst do malých měst a na venkov. Mezi lety 2014 a 2018 má jít o nárůst 40 procent.

Výjimkou ovšem nejsou dětští kurýři, kteří ve svých tělech přenášejí drogy, a také stále častější případy únosů a mučení.

Z Anglie se stává skutečná lidská džungle.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře