Duterte chce přejmenovat Filipíny a hlásí se k islámu

0

Když před 498 lety při své plavbě kolem světa u dnešních Filipín přistály španělské lodě pod velením mořeplavce Magellana, Španělé tu narazili na divochy s oštěpy, kteří vznešeného Magellana zabili. Přesto tuto divokou zemi, kterou objevili pro největší civilizaci, která kdy existovala, pojmenovali po španělském králi Filipovi II. Současný prezident Duterte s tím má ale problém a navrhuje změnit název země na Maharlika, aby vymazal historii španělského vítězství nad jeho divokými předky.

Změnu jména navrhoval již předchozí diktátor, Marcos, ale kvůli jeho brutalitě se žádný z jeho plánů nesetkal s oblibou. Duterte se ale k jeho plánu vrací, a objevitele a mořeplavce Magellana, který brázdil oceány, zatímco předci Duterteho tehdy znali jen primitivní plavidla, nazývá bláznem.

A Duterte také vyjádřil podporu islámu, když zalitoval, že místo Španělů nepřišli muslimští misionáři. Podle něj islám dorazil na Filipíny dříve, než křesťanství, ale byl vypuzen, protože “ti zkurvysyni (Španělé) přišli, všechny (!) nás zabili a podrobili si nás.”

Představitelé křesťanské církve jsou proti. Zvlášť, když budou Filipíny za dva roky slavit 500 let příchodu křesťanství. Duterte je ale nemá rád. Tvrdí, že všichni církevní hodnostáři jsou homosexuálové. Minulý měsíc dokonce navrhl, aby bylo kněžím dovoleno mít “přítele”, aby “přestali obtěžovat mladé chlapce”. Několikrát také církevním hodnostářům vyhrožoval.

Před necelým měsícem se Duterte přihlásil k islámu.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře