Domů Svět Izrael potvrdil pondělní útok proti Sýrii. Rusko jej odsoudilo

Izrael potvrdil pondělní útok proti Sýrii. Rusko jej odsoudilo

0

Izraelský premiér Netanjahu potvrdil vojenský úder Izraele proti syrským Golanským výšinám, což je odklon od obvyklého mlžení ohledně izraelských vojenských akcí.

“Pracujeme na zablokování Íránu. Pracujeme každý den včetně včerejška, proti Íránu a jeho snahám se v regionu usadit,” řekl Netanjahu.

Sýrie v pondělí večer oznámila bombardování cílů v opuštěném syrském městě Quneitra. Opuštěnou nemocnici zde ostřelovaly izraelské tanky. Quneitra leží v demilitarizované zóně na hranici s Izraelem. Bombardování způsobilo pouze materiální škody.

Izraelský tisk píše, že cílem byly šítské milice, které se prý v oblasti pokoušejí vytvořit základnu. Ostřelování mělo také sloužit jako varování Sýrii, že Izrael nebude tolerovat pokusy Íránu o trvalou vojenskou přítomnost v zemi.

Izrael v minulosti své akce obvykle nijak nekomentoval, ale to se nyní mění a Izrael o nich mluví zcela otevřeně. Vůči Sýrii již podnikl stovky leteckých úderů namířených obvykle vůči skupinám napojeným na Írán.

Na obranu před izraelskými údery byly v oblasti rozmístěny ruské baterie S-300. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov pak k izraelským útokům na Sýrii řekl, že jsou nezákonné a neospravedlnitelné.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře