Japonci jsou prý velcí “rasisté”. Za Japonce uznávají jen čisté Japonce

0

Selský rozum říká, že, aby byl člověk Čech, musí mít oba rodiče Čechy. Pokud má jen jednoho rodiče Čecha, je poloviční Čech. Pokud nemá české rodiče a dostal jen občanství, není to Čech. To je logické. Nicméně v naší zemi se tato logika přísně nevynucuje a někteří lidé jsou ochotni se s vámi servat do krve kvůli svému přesvědčení, že Čech je každý, kdo se tu jen narodí, nebo dostane občanství.

Tenistka Naomi Osaka hrající za Japonsko aktuálně řeší svůj problém, zda zůstat v Japonsku, nebo odejít. Podle tradičních japonských zvyklostí ji totiž společnost nikdy plně nepřijme jako plnokrevnou Japonku. Ani to totiž nejde. Její otec je Haiťan.

V Japonsku je obvyklé, že vás za Japonce považují jen tehdy, pokud máte oba rodiče Japonce, mluvíte plynně japonsky a vypadáte a chováte se japonsky. Míšenci tu nejsou moc akceptováni, což by mohl potvrdit i Tomio Okamura, který je také míšenec. A problém všech míšenců je jejich rozpůlená identita, kdy nepatří tam ani tam a bolestně se buď snaží zvolit si jednu ze stran, nebo se rozhodnou bojovat proti “rasismu”.

Podle Naomi je japonská společnost rasistická, protože ji odmítá akceptovat jako Japonku. Ona ví, že s tím nic neudělá, protože krev není voda. Zatímco mnoho věcí se můžete naučit a můžete dokonale změnit svou osobnost, rasu nezměníte. A Naomi může v tenise za Japonsko stokrát vyhrávat a Japonci ji za to mohou mít rádi, ale za Japonku jí, ani její děti nikdy nepřijmou.

Pro Naomi proto bude lepší, když se s tím smíří, protože tak to jednoduše je. Tu volbu za ní udělali její rodiče, když ji počali, a nikdo s tím už dnes nic neudělá. Všechny děti, které se narodí Naomi a potom jejím dětem, budou navždy rasově smíšené a pro Japonce neakceptovatelné.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře