Podle švédské televize byli prvními Švédy černoši

0

V bizarním pseudovědeckém pořadu “První Švédi” veřejnoprávní švédské televize SVT, obdoby naší České televize, zazněla teorie, údajně podepřená “výzkumem DNA”, která tvrdí, že první obyvatelé Švédska byli velmi tmaví, až černí, a měli modré oči. Ti se pak měli smísit se skupinou, která přišla z dnešního Ruska, která měla naopak velmi světlou kůži, ale tmavé oči. A tyto první obyvatele měla před 6000 lety vytlačit nebo se s nimi smísit další skupina, která prý přišla z dnešního Turecka a Sýrie a mix těchto lidí vytvořil moderního světlovlasého a modrookého Švéda.

Jaké je poslání dokumentu je jasné a je podobné objevu z minulého roku v Británii o prvních Britech, kteří měli být černí, kdy se nakonec ukázalo že je to celé nesmysl. Informace o modrookém a tmavém “Cheddar Manovi” se nejprve s velkou slávou objevila v médiích, aby pak, když byla vyvrácena, už aktualizovanou informaci nikdo nezveřejnil.

V podstatě totožná teorie se nyní po roce objevuje ve Švédsku. I sem měl před 10 tisíci lety dojít mystický moodroký černoch, který se stal prvním Švédem a se kterým se pak ostatní příchozí smísili, což má dokládat, že žádný Švéd není rasově čistý.

Teorie to na první pohled není úplně divoká, což jí dělá o to víc nebezpečnou. Podle všech vědeckých názorů, a Středoevropan rozhodně nevěří, že člověk byl stvořen jakýmkoliv Bohem, se moderní člověk vyvinul v Africe. Původně byl tmavý, včetně tmavých vlasů a tmavých očí, což je reakce organismu na život blízko rovníku. Část těchto lidí začala před 70 tisíci lety odcházet z Afriky do Asie a postupně do celého světa. Čím dále od rovníku a ve specifickém prostředí, i vlivem dalších činitelů, se fyzická podoba těchto lidí začala měnit. Zatímco moderní Asiaté zůstali velmi sobě podobní – tmavé vlasy, tmavé oči, šikmé oči, u bílých lidí došlo k velké rozmanitosti fyzických znaků. Bílí lidé, jako jediná lidská rasa, mají různé barvy očí a vlasů, zatímco všechny ostatní rasy mají tmavé vlasy a tmavé oči.

Tedy, “švédská” teorie vychází z toho, že první lidé před 70 tisíci lety byli tmaví. Ale tam realita končí. Modré oči se u černochů, nebo tmavých ras, nevyskytují, a pokud ano, jen u jednotlivců díky rasovému míšení s modrookými bělochy. Navíc, lidé s modrýma očima mají jednoho stejného předka. A protože se tento znak jinde mezi lidmi nevyskytuje, je vyloučené, aby vedle bílých modrookých lidí byla skupina černých modrookých lidí. Kteří by se navíc rychlostí blesku přemístili z Afriky do Skandinávie. Navíc teprve před 10 tisíci lety.

Jak švédská televize informuje, výzkum DNA ještě pokračuje. Takže jako v případě Cheddar Mana se už o výsledku testů nikdy nic nedozvíme, nebo unikne na veřejnost, že všechno bylo nakonec trochu jinak.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře