Papež opět vyzval křesťany, aby se přestáli bát migrantů a uprchlíků

0

Papež nepřestává své katolické ovečky přesvědčovat o tom, aby se přestali bát migrantů a uprchlíků a vzdorovali “podlosti a ošklivosti dnešní doby”.

“V těchto obtížných čase máme pokušení uzavírat se do sebe, do našeho křehkého lidského bezpečí, do kruhu našich milovaných, v naší sebeujišťující se rutině. Ale toto uzavírání se do sebe je znamením porážky, která zvyšuje náš strach z ostatních, cizinců, kteří jsou také bohem vyvolení,” řekl papež v pátek.

Papež také odstartoval třídenní turné s názvem “Osvobození od strachu”, které organizují různé pro-migrantské organizace v Itálii a které má řešit přijímání migrantů v zemi.

Papež František, za 6 let, co je papežem, trvá na tom, že migrace a péče o migranty by pro křesťany mělo být tématem číslo jedna. Často se při tom odvolává na Ježíše Krista a odkazy z Bible, čímž chce současnou migrační vlnu do Evropy přiblížit biblickému Exodu, Ježíšově lásce k bližnímu, atd.

Tím se nicméně církev dostává se svými ovečkami do sporu, protože na rozdíl od papežů a kardinálů žije obyčejný Ital skutečný život a zažívá skutečné problémy. A pokud je denně svědkem masivní kriminality ze strany těch, které by podle papeže měl milovat a vítat, nejde mu to dohromady.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře