V Británii už matkou nemusí být žena. Ve Francii rodič 1, rodič 2

0

Je to ještě pokrok, nebo spíš úkrok někam do pekla? Podle britské vlády už výraz matka nemusí představovat ženu a ve Francii tátu s mámou rovnou odstranili a nahradili rodičem 1 a rodičem 2.

V Británii se novinka oznámila během slyšení Nejvyššího soudu, při kterém transgender narozený jako žena, ale dnes se cítící být mužem, chce být nazýván otcem, a tím učinit dítě právně bez matky. Vláda přišla se šalamounským řešením a navrhla, aby tato osoba byla v rodném listu uvedena jako “mužská matka”.

“Status matky se už nevztahuje ke konkrétnímu pohlaví,” stojí ve vládním dokumentu. Muž může být, a v tomto případě i je, matkou. Zvolil si porodit a v lásce vychovat dítě.”

A další státní zdroj dodává: “Změna pohlaví neovlivňuje status osoby jako matky nebo otce dítěte.”

Pokud soud vyhoví názoru vlády a žádosti transgendera, bude se muset změnit britská legislativa. Ale to přeci v zájmu “pokroku” nebude problém.

Ve Francii už jsou taky jinde. V úterý parlament odhlasoval nahrazení termínu matka a otec na školních dokumentech dítěte termíny Rodič 1 a Rodič 2. Opatření bylo učiněno kvůli homo rodinám.

Dodatek k zákonu byl navržen Valérii Petit ze strany prezidenta Macrona jako důležitý s ohledem na nepopírání existence homo rodin.

“Máme rodiny, které se nacházejí v zamrzlých sociálních a rodinných škatulkách, které jsou trochu zastaralé. Dnes by se nikdo neměl cítit vyloučený nějakým zpátečnickým myšlením. Pro nás je tento dodatek měřítkem sociální rovnosti,” dodala její kolegyně Jennifer de Temmerman.

Je pomalu čas Evropu rozdělit. Její západ se vydal na cestu do neznáma, která neskončí dobře.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře