Křesťanský misionář zavražděn muslimy v Burkina Faso

0

Skupina islámských teroristů spustila palbu na celní úřad na jihu Burkina Faso, přičemž byl zavražděn křesťanský misionář a čtyři úředníci. Španělský kněz řádu Salesiánů, Antonio César Fernandez Fernandez, v Africe pracoval jako misionář 37 let.

Kněz (72) byl zastřelen třemi ranami, zatímco jel v autě. Jeho společníkům se podařilo uniknout bez zranění.

K problémům s džihádisty dochází ve stále více částech Afriky. V posledních měsících nově i v Burkina Faso. V Mali a Nigeru jsou útoky ještě častější.

Burkina Faso leží několik set kilometrů od Nigérie, kde už deset let řádí skupina Boko Haram. Během svého působení skupina zabila asi 30 tisíc lidí a 2 miliony donutila utéci. Minulý měsíc bojovníci Boko Haram zabili více než 100 vojáků a zmocnili se velkého množství zbraní.

Nicméně v Africe máte jedno, jaké je pozadí násilí. Kvůli něčemu se zde vraždí takřka na celém kontinentě odjakživa a tyto války nemají sestupnou tendenci. Naopak s modernizací zbraní je počet obětí vyšší. Zatímco dřív si tito lidé vystačili s oštěpy, dnes mají moderní samopaly a raketomety, se kterými dokáží nadělat více škody.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře