“Rasistické” napadení herce Smolletta udělali dva černoši, kterým zaplatil

0

Jasně, že to byl zase podvod. Mediálně protěžovaný případ údajně rasistického a homofobního napadení amerického herce Jussie Smolletta, už zná skutečné pachatele i zadavatele “útoku”. Co se stalo?

Herec a hudebník Jossie Smollett na konci ledna ohlásil, že byl napaden v Chicagu před domem, kde bydlí, dvěma maskovanými muži, kteří prý použili rasové a homofobní urážky. Kromě toho na něj zaútočili rukama, nohama i svými zuby. Podle vyjádření měla dvojice Smolletta i polít neznámou tekutinou a kolem krku mu uvázat smyčku. No lynč jako z učebnice. Statečný Smollett je prý však dokázal zahnat a následné vyšetření v nemocnici nepotvrdilo, že by byl nějak vážně zraněn.

Nicméně už krátce po oznámení zločinu vyjádřila policie v Chicagu podezření, že vše mohlo být fingované.

Tak, jak to obvykle bývá, ve výpovědích Smolletta se začaly objevovat trhliny. Nicméně bez ohledu na to se Smollettovi na sociálních sítích dostalo z okruhu obvyklých podezřelých veliké podpory. Lidé z jeho branže i demokratičtí politici, včetně kandidátů na prezidenta Kamaly Harris a Cory Bookera, měli obvyklé moralistické kázání, mluvilo se o moderním lynčování, a protože prý měli útočníci mluvit o “Make America Great Again”, vše se svádělo na Trumpa. Nejznámější pro-černošská organizace v Americe, NAACP, Trumpa z útoku přímo obvinila.

Kandidátka Kamala Harris zase psala, že Smollett je ta nejskvělejší bytost, co zná, a že s nenávistí se musí bojovat.

A pak policie našla videa z místa činu. Kromě asi minutové mezery nic nenasvědčovalo tomu, že by byl Smollett jakkoliv a kýmkoliv konfrontován a začalo se mluvit o tom, že Smollett by mohl být obviněn z křivé výpovědi.

A když policie dopadla oba “pachatele”, hned bylo vše jasnější. Žádní členové Klanu, ale dva bratři z Nigérie, kteří se Smollettem hráli jako kompars ve stejném filmu. Po jejich zatčení a výslechu se policie rozhodla je neobvinit. Ne snad proto, že by nic neudělali, ale proto, že k žádnému napadení podle ní nedošlo.

V sobotu pak policie objevila důkaz, že Smollett oběma bratrům zaplatil, aby útok nafingovali. Pan Smollett nyní bude mít problém

Nicméně už vidím komentáře těch, kteří kázali proti rasismu a Trumpovi. Mohl bych je za ně i napsat. “Mrzí nás, že se Jussie odhodlal k něčemu takovému, nicméně boj proti rasové nenávisti to nijak nesnižuje, a kdyby Trump nebyl prezident, nemusel se Jussie rozhodnout k takovému zoufalému gestu.” Vsadíme se, že to tak nějak bude?

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře