Džihádistka, která chtěla “zpátky” do Británie, má smůlu. Přišla o občanství

0

Britská vláda konečně udělala něco dobrého, a džihádistce, která odešla v patnácti za Islámským státem, a nyní se chce vrátit do Británie, aby se stát staral o její dítě i o ní, odebral občanství.

Britské zpravodajství ITV dnes zveřejnilo informaci, kterou rodina dívky obdržela od vlády. V dopise stojí, že se vláda rozhodla dívce jménem Shamima Begum zbavit britského občanství.

Rodina je v dopise také vyzývána, aby dceru o rozhodnutí uvědomila, a že má právo na odvolání. Což podle rodinného právníka také udělá.

Begum mezitím žebrá přes internet, že nechce nikomu ublížit, a že na ní, kromě faktu, že byla součástí Islámského státu, nic nemají. Zveřejněno bylo ale mnoho detailů z jejího života v Sýrii a její některé citáty, kdy například teroristický útok v Manchesteru označila za “vhodnou odvetu”.

Přesto se najdou někteří lidé, kteří se za ní přimlouvají. Většina je však ostře proti jejímu návratu. Begum je tak v tuto chvíli bez britského občanství, a zbývá ji jen bangladéšské občanství její rodiny.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře