Černý herec obviněn pro falešné obvinění. Jeho parťáci natočeni při nákupu kukel v obchodě

0

Spadla klec. I když z toho asi vyjde lehce. Jussie Smollett, který si vymyslel napadení své osoby z rasových důvodů, byl policií v Chicagu obviněn z výtržnictví. Tak policie hodnotí lež, kterou na čas vyvolal pozdvižení na sociálních sítích a spustil lavinu protibílé nenávisti.

Nyní se má dostavit na policejní stanici k formálnímu převzetí obvinění, aby se vyhl zatčení. Nicméně mu hrozí jen tři roky za mřížemi, což je maximální trest, který v jeho případě jistě nebude uplatněn. Každopádně měly být brány v potaz dopady jeho činu a nebylo od věci jej tak jako bílé aktivisty v politických případech obvinit hned z několika dalších trestných činů. Především konspirace. Protože spiknutí se s dalšími lidmi za účelem vyvolání rasových a společenských nepokojů, což jeho čin jednoznačně splňuje, by mu vyneslo pořádnou basu mezi svými bratry.

Smollett má ovšem černé privilegium, a tak se tomu vyhne.

Jeho parťáci, dvojice Nigerijců, byli zachyceni v obchodě, kde si nakupují “vybavení” na celou akci, včetně černých kukel.

Konkrétně to, že šlo o Nigerijce, kteří se nechali do něčeho takového zatáhnout, vyvolalo sérii lidových vtipů, z nichž nejtypičtější útočí na klasické schéma, jak se Nigerijci snaží napálit lidi na Západě. Každý už určitě dostal email od “prince z Nigérie”, který potřebuje ze země dostat velké množství peněz a potřebuje k tomu právě vaší pomoc. Tady se dělá legrace z toho, že Smollett je první Američan, který napálil Nigerijce.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře