Francii bude na Eurovizi reprezentovat migrant, gay

0

Už se stalo téměř tradicí, že na pěveckou soutěž Eurovize jsou z jednotlivých zemí vysíláni kandidáti ne zcela reprezentující většinovou populaci. Jistě si pamatujete před pěti lety vousatou “zpěvačku” Conchitu z Rakouska. Před třemi lety zase vyhrála Džamala reprezentující Ukrajinu, ale ve skutečnosti krymsko-tatarská Arménka, která se navíc narodila v Kyrgyzstánu. Soutěž Eurovize, v tom moderním podání, je vlastně takovou “vizí” nové Evropy, ve které budou kromě Evropanů žít i Neevropané, a všem přijde normální, že třeba Švédsko reprezentuje Nigerijec.

Plusové body ale získává i jiná, než standardní sexuální orientace. A na to letos vsází reprezentant Francie. Francouz jako poleno, který nemá žádné nudné jméno jako Pierre nebo Jean, ale říká si Bilal Hassani, s křesťanstvím si hlavu neláme, protože je z muslimské rodiny, a k dokonalému Francouzi mu chybí už jen malý detail – je Maročan.

Jako správný reprezentant Francie ale nemá Francii vlastně vůbec rád. Na internetu za sebou zanechal stopu, jak se vysmívá obětem džihádistických útoků v Paříži a ve Francii obecně.

Reprezentuje však vizi nové Evropy a evropské hodnoty, za které se tak bijí i někteří čeští politici. Proto není divu, že Francie do soutěže vyslala právě jeho. Vždyť prezident Francie Macron sdílí ty samé hodnoty.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře