Aktivisté za tradiční rodinu jsou prý jako islamisté, tvrdí Macronova poslankyně

0

Poslankyně Macronovy strany En Marche, se kterou chce na evropské úrovni spolupracovat i hnutí ANO, přirovnala aktivisty hnutí za tradiční rodinu k islámským teroristům.

Marlène Schiappa, která je ministryní pro rovnost mezi mužem a ženou (ano, Francie má takové ministerstvo), dává rovnítko mezi hnutím Manif Pour Tous, které protestuje proti sňatkům lidí stejného pohlaví, a islámskými extremisty.

“Je zde exploze anti-semitských skutků, ale také homofóbních,” říká. Podle ní také “existuje aliance mezi lidmi extrémní pravice a islamisty, kteří jsou v tomto boji jednotní”.

“Hnutí Manif Pour Tous má ty samé slogany, které znějí na předměstích,” dodala s odkazem na předměstí francouzských měst, která jsou hustě osídlena migranty, a kde dochází jak k útokům proti Židům, tak i homosexuálům.

Hnutí Manif Pour Tous již oznámilo, že podá formální žalobu pro pomluvu u soudu.

“Tyto skandální poznámky jsou urážkou milionů Francouzů, kteří se od roku 2012 mobilizují, aby mírumilovně projevili svůj vztah k rodině, která je prvním místem solidarity, a útočištěm pro ty nejzranitelnější. Poznámky jsou také urážkou obětí islámského terorismu, jejichž utrpění relativizují,” tvrdí zástupci hnutí.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře