Kovbojové pro Trumpa projeli na koních Washingtonem

0

Je něco víc američtějšího, než bílý kovboj cválající na koni americkou krajinou?

Policie v hlavním městě USA Washingtonu doprovázela muže, ale i ženy, kteří v pátek projeli na koních ulicemi města na podporu stavby hraniční zdi. Kovbojové pro Trumpa, jak si říkají, jeli s americkými vlajkami i vlajkami s nápisem “Trump Make America Great Again”. Lidé jim buď tleskali, nebo křičeli, jak už to v rasově a politicky rozdělené Americe bývá.

Většina kovbojů přijela až z jihu, z pohraničních oblastí v Novém Mexiku, které jsou sužovány pašováním drog a lidí. Podle nich je nouzový stav, který Trump vyhlásil, nezbytným k zajištění hranice a ochraně Američanů a jejich životního stylu.

“Kovbojové pro Trumpa jedou, aby bránili život,” říká jeden z nich, Gavin Clarkson. “Jedou za právo bránit naše rodiny s právy, které nám dává Druhý dodatek (část Ústavy, která umožňuje držení zbraně).”

“Jedeme, abychom bránili životy statečných mužů a žen Pohraniční stráže, protože oni potřebují fyzickou bariéru, technologickou infrastrukturu a lidský kapitál, aby mohli každý den dělat svou práci.”

Kovbojové z Nového Mexika svou akci zorganizovali přes Facebook. Přiletěli do Washingtonu a spolupracovali s rančery v Marylandu a Pennsylvánii, aby mohli vyjet z Cumberlandu v Marylandu a dojet na hřbitov veteránů do Arlingtonu a následně do Bílého domu. Obě místa jsou od hlavního města relativně velmi blízko. Přesto jim jejich jízda trvala 8 dní, během které ujeli 250 km.

Kovbojové tvrdí, že životy většiny z nich byly a jsou nelegální migrací ovlivněny. Často ztratili přátele nebo členy rodin, mnohdy raději prodali půdu, kterou jejich rodiny vlastnily po generace.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře