Macron chce doživotně zakázat sociální sítě těm, kdo napíší něco “nenávistného”

0

Francouzský prezident Macron navrhl, že ti Francouzi, kteří by byli odsouzeni za “nenávistné projevy”, by byli doživotně vyhnáni ze sociálních sítí.
Macron to prohlásil na večeři s Radou zástupců židovských institucí ve Francii (CRIR). Nový zákon by prý mohl být navržen v květnu tohoto roku.

Zatímco k útokům na Židy ve Francii skutečně dochází, a to téměř jen ze strany migrantů různých generací, zároveň dochází k velkým projevům nesouhlasu s jeho vládou, která se odehrává jak na ulici, tak i na internetu.

“Evropský boj musí pokračovat, ale jde to pomalu,” řekl Macron a přirovnal odsouzené za nenávistné projevy na sociálních sítích k fotbalovým chuligánům, kterým je zakázáno navštěvovat fotbalové zápasy.

Ministr pro digitální záležitosti s ne zcela francouzským jménem, Mounir Mahjoubi, očekává, že sociální sítě v případě nenávistného projevu okamžitě příslušným úřadům odešlou IP adresu “provinilce”, který bude následně identifikován.

“Není přijatelné, aby platformy, které mají prostředky pomáhat spravedlnosti a policii identifikovat osobu, která spáchala přečin na internetu, čekaly týdny, nebo i měsíce, než tuto informaci předají,” řekl.

Takže, až v budoucnu ve Francii projevíte nějaký svůj nepohodlný názor, stát se postará, aby jste už takový názor nikdy neprojevil.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře