Londýnská policie zatkla na ulici křesťanského kazatele. Prý pobuřoval muslimy

0

Londýn a další anglická města jsou plná islámských kazatelů. Chodí s koránem po ulici, nebo mají rozložené stánky. Nikdo si nedovolí proti nim říct slovo, a představa, že by někomu z nich policie nasadila želízka, je jednoduše natolik absurdní, že o ní nikdo ani neuvažuje. Přitom je kázání mnohých těchto kazatelů velice radikální.

Dokument o extremistech kázajících v anglických ulicích přineslo i ultralevicové zpravodajství Vice.

Pokud jste ale křesťanský kazatel, je vše jinak. V tu chvíli se totiž dostáváte do sporu s militantními muslimy, kteří s vaším kázáním velmi agresivně nesouhlasí. Pokud vás přímo minimálně slovně nenapadnou, zavolají na vás policii, že se dopouštíte protiislámských projevů. Pochopitelně, šíření jiné víry, než islámu, je protiislámské. A stát proti vám pak zasáhne s veškerou tvrdostí.

Tento černý kazatel na jihu Londýna šířil slovo boží, což vyvolalo konflikt s minimálně jedním muslimem. Ten zavolal policii a ostatní už je na videu. Policista kazateli vyhrožuje, ať jde pryč, že ho stejně nikdo nechce poslouchat, a pokud bude pokračovat, dopouští se pobuřování. Kazatel se s tím odmítá smířit, protože je to výzva zcela absurdní.

Zatímco muslimové si mohou kázat co chtějí a kde chtějí, křesťanský kazatel prostým kázáním o víře v Ježíše Krista se podle britské policie dopouští pobuřování.

Když mu nakonec nasazují želízka a muž volá, ať mu neberou bibli, policista zareaguje: “Na to jste měl myslet předtím, než jste se dopustil rasismu”.

Co k tomu víc dodat.

Komentáře

komentáře