Saudský princ podpořil čínské internační tábory pro muslimy

0

Saudsko-arabský korunní princ Mohammed bin Salman se v Číně sešel se svým protějškem, prezidentem Xi Jingpingem, a podpořil právo Číny bránit se proti terorismu. Uznal tím tak perzekuci ujgurských muslimů.

“Saudská Arábie jasně uznává politiku jedné Číny. Respektujeme a podporujeme právo Číny na protiteroristická a protiextremistická měřítka k zabezpečení národní bezpečnosti. Jsme připraveni na posílení spolupráce s Čínou,” řekl bon Salman.

Je to zajímavé, protože Saudská Arábie se na jednu stranu tváří jako ochránce muslimů a šiřitel islámské víry. V případě Číny jde ale vše stranou v zájmu ekonomické spolupráce. Saudská Arábie si také cení, že Čína nekritizuje její vlastní porušování lidských práv. Ruka ruku myje.

Ujgurové se přitom na bin Salmana a další muslimské vůdce obrátili o pomoc. Nicméně jediný, kdo zatím internační tábory kritizoval, byl turecký prezident Erdogan. Premiér Pakistánu naopak řekl, že o životních podmínkách Ujgurů nic neví.

Aniž by se Středoevropan chtěl muslimských Ujgurů zastávat, a vybírat si v tomto sporu strany, je zajímavé, jak z ekonomických zájmů s Čínou každý kolaboruje. Pokud by šlo o menší stát, než je Čína, už dávno by jeho chování vedlo k vojenské intervenci světa. Jak jde ale o více než miliardovou Čínu, jdou zásady stranou.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONUNEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře