Homosexuálové chtějí být začleněni do komiksů s Kačerem Donaldem

0

Holandské dítě, které má dvě lesbické matky a dva homosexuální otce, tlačí na komiksové vydavatelství, aby se v dalším díle Kačera Donalda objevil gay pár.

Fenna, desetiletá holka, si stěžovala v dětském televizním pořadu, kde řekla: “V Kačeru Donaldovi nejsou žádní gayové nebo lesbičky. Zkontrolovala jsem všechny epizody.”

“Mí rodiče jsou gayové a lesby a já si myslím, že je důležitě, že jsou normálně zobrazováni, ale v Kačeru Donaldovi to vypadá, jakoby vůbec neexistovali,” říká.

Fenna mluvila s šéfredaktorkou komiksu Joan Lommen, která jí vysvětlila, že když umělci pracují na komiksu, na LGBT postavy jednoduše nemyslí. Fenna na to reagovala slovy, “To je docela směšné.” Nechápe, že se kolem homosexuálů netočí svět.

Nakonec redakci smířlivě dovolila, že gay nemusí být nikdo z hlavních postav, ale měli by se v komiksu objevit alespoň jako pozadí.

“V komiksu je mnoho párů. Některé z nich by mohly být gay,” doporučuje. A tak Fennu vzali do studia, kde jí jeden umělec ukázal heterosexuální pár, jak sedí u stolu v restauraci, a změnil jej na pár stejného pohlaví se srdcem okolo nich, aby bylo vidět, že jsou zamilovaní.

A co si o infiltraci homosexuálů už i do dětských komiksů myslíte vy?

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře