Další cenzura na kulturní frontě

0

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince.

Tolik říká slovník. Často se toto slovo dává do souvislosti s pronásledováním rasových menšin, nebo sexuálních minorit. Ale nalijme si čistého vína. V naší zemi se takový jev prostě nevyskytuje. Zkuste si nepřijmout do práce Cikána nebo homosexuála, a říct mu na plnou hubu, že ho neberete proto, kdo je. To si jednoduše nikdo nedovolí, protože by se rozpoutalo jak mediální tsunami, tak i právní mašinérie, která by vám zničila život. Ale v případě politických názorů jakoby to vůbec neplatilo. I když, jen některých politických názorů.

Středoevropan už dvakrát informoval o festivalu Žižkovská noc. Tam se zcela otevřeně diskriminují kapely, které nejsou dostatečně pokrokové. I přes to festival podporuje ministerstvo kultury. A podobným způsobem jsou pravičáci diskriminováni i na jiných akcích. Dovedete si představit pravicovou kapelu na festivalu Brutal Assault? Ani náhodou. Černocha od vstupu nevyhodíš, ale pravičáka můžeš diskriminovat úplně na rovinu a ještě ti to posvětí stát.

Dostali jsme se do fáze, kdy se levičáci ani trochu nebojí diskriminovat pravičáky, a v klidu se k tomu přiznají. Beze strachu.

Nejnověji to odnesl písničkář Pepa Nos. Do Budějovic na koncert ho pozval Pirát Jan Lukavský. Pozvání však vzal drze zpět, když se nějakým způsobem dozvěděl, že Nos loni kandidoval za SPD.

Ač jako pravičák mám se zákonem své zkušenosti, právník nejsem. Může mi někdo vysvětlit, proč černochy diskriminovat nelze, ale pravičáky, potažmo lidi z nějaké politické skupiny, diskriminovat lze? Voliči Svobodných ať ani nepíší. Na jejich libertariánské kecy už není nikdo zvědavý.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře