Čína bojuje proti nadpřirozenu. “Věřte v Marxe a Lenina”

0

Přes všechno zdání, které svět o Číně může mít, zůstává státní politikou stále komunismus. A s tím je spojen boj proti všem náboženstvím. Utiskováni jsou nejen křesťané, ale i muslimové, kteří jsou umisťováni do koncentračních táborů. Tento týden začalo vládní tažení proti všemu nadpřirozenu. Vláda lid vyzývá, ať místo ve víru v duchy a různé bůžky, věří v marxismus a prezidenta Xi Jingpinga.

“Marxismus je základní vedoucí ideologií naší strany a země. Xi Jingpingovo socialistické myšlení s čínskou charakteristikou v nové době je současný čínský marxismus a marxismus 21.století.”

Přitom čínský folklór obsahuje mnoho nadpřirozeného ať už jde o horoskopy, čísla, barvy a další. K tomu si přičtěte různé regionální a náboženské tradice. A tomu se Čína nyní snaží všelijak vyhnout, ačkoliv i cestovní průvodci radí, co v Číně dělat, abyste “neurazili duchy”.

Tedy všechno, co si představujete jako tradičně čínské, se bude čínská vláda pokoušet odstranit. Vedle bodování občanů podle toho, jak vzornými občany jsou, je toto další krok, jak upevnit kontrolu na téměř miliardou a půl obyvatel Číny. A můžeme si podle toho představit, jak může vypadat Evropa, pokud ji necháme řídit různé sociální inženýry podle jejich takzvaných “evropských hodnot”.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře