Video: Chcete vidět, jak v Libyi mučí africké migranty?

0

Britský levicový televizní kanál na Twitteru zveřejnil krátkou reportáž, která ukazuje poměrně brutální záběry týrání afrických migrantů. Televize z toho obviňuje Evropu.

Reportáž si s divákem hraje. Zatímco je během ní jasně řečeno, že týrání migrantů mají na svědomí různé gangy, které se z rodin migrantů snaží dostat výkupné, a s Evropou to nijak nesouvisí, podprahový dojem říká: “Hej, Evropané, protože nechcete Afričany do Evropy pustit, tak je tito zlí lidé mučí.”

Pravdou je, že se s nimi Libyjci moc nemazlí. Konečně Arabové v historii organizovali obrovské otrokářské výpravy do nitra Afriky a Afričané s nimi mají historickou zkušenost.

Reportáž je klasické podsouvání viny Evropanům. Nechtějí chudáky Afričany v Evropě a ti jsou teď biti, páleni a řezáni. Evropě podle reportáže prý porušování lidských práv v Libyi nevadí, protože jí hraje do karet.

Není ovšem v silách Evropy spasit celý svět a rvát se za každého černocha, kterému se nevede dobře. Dokud bude možné se z Afriky do Evropy dostat a migranti nebudou nekompromisně vraceni, budou se dál další o cestu pokoušet a někteří narazí na zlé lidi, kteří je pak budou mučit. Ve chvíli, kdy celá Afrika bude vědět, že do Evropy není možné se dostat, a pokud ano, budete okamžitě posláni zpět, skončí i africké pokusy dostat se sem i jejich utrpení. Protože nechat je přijít je alternativa, která nepřichází v úvahu.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře