Trump na konferenci CPAC vyhlásil nařízení, které pravici na univerzitách zaručí svobodu slova

0

Americké univerzity jsou rudou dírou. Komunistickým smetištěm netolerujícím opačné názory. Lidé sdílející vlastenecké či obecně pravicové hodnoty jsou zde napadáni. Pokud zde chtějí vystoupit lidé jako Milo Yiannopoulos, Ann Coulter nebo i Richard Spencer, univerzity hoří a dav rudých útočí na každého.

Nedávno byl v Berkeley, rudém hnízdě v Kalifornii, napaden student Hayden Williams, který si zde rozložil stánek s vlasteneckou a pravicovou tématikou. Útok byl zachycen na videu. Levičáci jej nejprve obviňují, že povzbuzuje násilí, aby proti němu vzápětí sami násilí použili.

A tato událost konečně zvedla Trumpa ze židle a ten na celostátní konferenci konzervativců nebezpečné levicové myšlenky nejen odsoudil, ale také pozval Williamse na pódium, a pak oznámil vyhlášení nařízení, které je pro svobodu slova v Americe životně důležité.

Hayden na podiu řekl, že v zemi je mnoho pravicových studentů, kteří čelí diskriminaci a násilí, pokud se na univerzitní půdě odváží promluvit. A varoval, že pokud se socialisté dostanou k moci, první, co udělají, bude zničení Ústavy. Ústavy, která zaručuje velké množství svobod. A nakonec řekl, že pravicoví studenti podporují Trumpa, a pokud je bude bránit, budou jej podporovat dál.

Trump si pak vzal slovo a ocenil, že Hayden dokáže přijmout ránu. A že nepadne, ať je ta rána sebesilnější. A řekl, že Hayden byl udeřen za všechny, co jsou nyní v sále. A to se už podle Trumpa nesmí nikdy stát.

A pak vyhlásil, že brzy podepíše rozkaz – nařízení, které vysokým školám poručí, že pokud chtějí federální financování, musejí zajistit svobodu slova.

“Pokud chtějí naše dolary, a dostávají miliardy, musejí umožnit lidem, jako je Hayden, a mnoha dalším mladým i starým lidem, mluvit. Svobodu slova,” řekl. “A pokud to neudělají, budou to mít velmi drahé,” dodal.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře