Britská olympionička Davies: “Transgenderům by nemělo být dovoleno závodit proti ženám”

0

Sharron Davies, britská olympionička, je obviňována z nenávisti poté, co napsala, že transgenderům by mělo být zakázáno soutěžit proti biologickým ženám.

Davies kromě jiného v roce 1980 získala stříbro na Olympijských hrách v Moskvě. Teď jí ovšem progresivní část internetu nazývá transfóbní. A je to kvůli jejímu tweetu, ve kterém potřebovala, po tenistce Martině Navrátilové, také vyjádřit svůj názor na tuto problematiku.

“Nemám nic proti nikomu, kdo si přeje být transgender. Nicméně věřím, že je zásadní rozdíl mezi pohlavím, se kterým jste se narodili, a pohlavím, se kterým se můžete identifikovat. Aby byl ochráněn ženský sport, ti s mužským pohlavím by neměli mít možnost soutěžit v ženských sportech.”

Všelijací lidé se kvůli těmto slovům do Davies pustili, ale ta se brání, že není jedinou biologickou atletkou, která cítí, že transgendeři ženy šidí o jejich medaile.

“To není transfóbní záležitost – chci opravdu říct, že nemáme žádný problém s lidmi, kteří jsou transgendeři,” řekla pro BBC.

“Každá atletka, se kterou jsem mluvila, a mluvila jsem s mnoha, všichni moji přátelé v mezinárodním sportu, chápou a cítí to stejně, jako já,” dodala.

Také dodala, že je povinností atletů z dřívějších dob, aby se kvůli ženským právům ozvali.

“Bohužel, mnoho lidí, kteří dnes závodí, jsou ve velmi ošemetné situaci, kdy nemohou mluvit. A tak je možná na lidech, kteří závodili dřív, kteří chápou současnou situaci, které dnešní atleti čelí, když chtějí začít debatu, a zkusit vysvětlit, že cítíme, že je třeba mít férové sportovní prostředí,” narážela atletka na situaci, kdy sportovcům za jejich prohlášení na adresu transgenderů hrozí i konec jejich kariéry.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře