Marine Le Pen jde k soudu za sdílené obrázky vražd Islámského státu

0

Žalobci poslali k soudu francouzskou vlasteneckou političku Marine Le Pen kvůli obrázkům zvěrstev Islámského státu, které sdílela na sociálních sítích.

Ke sdílení došlo v prosinci 2015, krátce poté, co džihádisté v Paříži zavraždili 130 lidí – a jeden novinář tehdejší Národní frontu přirovnal k Islámskému státu.

Le Pen tehdy sdílela fotku těla Jamese Foleyho, amerického novináře popraveného Jihadi Johnem. A další oběti islamistů. A aby ukázala rozdíl mezi její stranou a Islámským státem, připsala k tomu: “Toto je Daesh!”

A za to jí nyní hrozí buď trest 3 let ve vězení, nebo pokuta až 75 tisíc eur. Jejím proviněním je, že “šířila násilný materiál, který mohl být viděn dětmi”.

Prokuratura chce u soudu i dalšího člena její strany pro podobný přečin. Marine Le Pen již byla kvůli obrázkům zbavena poslanecké imunity. Pokud bude odsouzena, půjde o zajímavý paradox, kdy se kritické sdílení činů Islámského státu stane horším přečinem, než samotné členství v této organizaci. Bývalí bojovníci Islámského státu mají s francouzskými úřady totiž minimum problémů.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře