Zdechovský pozval do Bruselu izraelské vojáky, aby podali svou verzi konfliktu v Izraeli

0

Na pozvání českého europoslance za KDU-ČSL Tomáše Zdechovského přijela do Bruselu skupina izraelských vojenských záložáků, aby “vyvážili” proti-izraelský mítink, který se v Bruselu konal ten samý den.

Podle šéfa skupiny Reservists on Duty, Amita Deriho, bylo cílem návštěvy Izraelců “říct pravdu a ukázat tvář IDF (izraelská armáda), kterou neznají”.

“EU neustále slyší jen jednu stranu, tu, která podkopává základy izraelské demokracie a pomlouvá Izrael a IDF,” řekl.

V ten v Bruselu probíhala výstava izraelské levicové skupiny Breaking the Silence, na které vystoupili jiní izraelští vojáci, kteří naopak mluvili o porušování lidských práv vůči Palestincům.

Pravicoví izraelští vojáci s výstavou nesouhlasili.

“Toto není IDF, co známe – armáda, která je morální, a která se o budoucnost palestinských dětí stará víc, než jejich vlastní vedení,” řekl Deri. A jeho kolegové přidávali příběhy, jak často zatýkají děti, které Hamas posílá přes hranici, aby zabíjely, a že se kvůli zatýkání dětí necítí dobře.

“Podíval jsem se na něj a nemohl uvěřit, že toto dítě jen den předtím provedlo tak surový a brutální útok,” řekl jeden z Izraelců na adresu patnáctiletého Palestince, který v roce 2016 zavraždil izraelskou ženu Dafne Meir.

Na adresu izraelských vojáků, kteří se účastnili protiizraelské výstavy, pak řekli:

“Vidět je v parlamentu EU se všemi těmi vyslanci, vidět skupinu bývalých izraelských vojáků šířit lži a dávat věci mimo kontext a dělat z Izraele monstrum; zlou armádu, která obtěžuje děti a ženy – to bolelo.”

Evropské unii skupina izraelských vojáků vzkázala, aby hledala pravdu a odsoudila “tyranii a zneužívání dětí Hamasem a palestinskými úřady”.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře