80 procent žáků školy v Birminghamu zůstalo doma na protest proti propagaci LGBT při hodinách

0

Téměř 80 procent všech žáků zůstalo doma a nešlo do birminghamské Parkfield Community School kvůli protestu, který je podle rodičů odůvodněn “agresivní propagací homosexuality ve třídě”.

V pátek se do hodin na této základní škole nedostavilo asi 600 dětí. 98 procent všech žáků této školy, kterých je celkem 740, vyznává islám. Důvodem je oslava životního stylu LGBT a takzvaná diverzita jako součást osnov. Podle rodičů škola podkopává jejich práva.

“Dialog, petice a protesty rodičů byly opakovaně a arogantně ignorovány,” tvrdí. Na pátečním protestu lidé měli plakáty se slovy “Nechte děti být dětmi” nebo “Ne sexualizaci dětí”. Protestující vysvětlovali, že nejsou homofobní, ale nemyslí si, že je vhodné, aby se čtyř až jedenáctileté děti učily o LGBT.

Jeden z rodičů, Abdul Ma, řekl: “Je to vymývání mozků. Vodíme sem děti, aby se z nich jednou stali advokáti, nebo učitelé, a ne, aby je učili o tom, jak být gayem nebo lesbou.”

Matka jiných žáků, Fatima Shah, zase tvrdí, že to, co je tam učí, není vzhledem k jejich věku vhodné, a že propagace homosexuality ve třídě děti mate.

“Děti chodí domů, dívky se ptají, zda je pravda, že se mohou stát chlapci, čtyřletí kluci se ptají, zda je pravda, že mohou být dívkami. Nic takového nepotřebujeme,” dodává.

Současný program propagace LGBT začal v době, kdy škola najala jako asistenta ředitele muže jménem Andrew Moffat. Tento gay program připravil a tvrdí, že “toleranční plán” je nezbytný “k přípravě dětí na moderní Británii”.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře