Paula Radcliffe, držitelka “svěťáku” v maratonu, chce přísná pravidla pro transgendery. Bojí se manipulace

0

Držitelka světového rekordu v maratonu, Paula Radcliffe, je další sportovkyní, která se opatrně vyjadřuje proti vpouštění transgenderů do sportovních soutěží v kategorii, do které biologicky nepatří.

Podle Radcliffe je důležité nastavit přísná pravidla, která v budoucnu zamezí manipulaci.

“Lidé to zneužijí, pokud tu bude možnost vydělat peníze a vyhrát medaile, a víme, že se to děje. Viděli jsme, jak ve sportu podvádí Rusko,” naráží na dopingové skandály této země.

“Absolutně, všichni transgenderoví muži a ženy by měli mít možnost sportovat. Záleží jen v jaké kategorii. Musíme chránit ženský sport, ale musíme chránit i transgenderové ženy a jejich práva. Proto musíme s každým jednat fér, pracovat společně a přestat útočit na druhou stranu,” čímž naopak naráží na útoky LGBT lobby, která jde po lidech, co vyjádří nějakou kritiku problematiky transgenderu. Obětí takové štvavé kampaně se nedávno stala Martina Navrátilová.

Radcliffe má také pochybnosti, zda je fér, aby biologický muž směl soutěžit proti ženám. Podle ní je třeba větší zapojení vědy, která určí přesnou hladinu testosteronu, při které by biologický muž nad ženou mohl ztratit výhodu. Ačkoliv úroveň testosteronu nijak neřeší odlišnou stavbu těla mezi ženami a muži.

Radcliffe a další jednoduše nechtějí otevřeně říct, že by se transgenderům soutěžení mělo zakázat, ale mluví o tom, že to není fér, a že je třeba vědeckého výzkumu. Jestli ale existuje takový lékařský zásah, který z biologického muže udělá biologickou kopii ženy, o tom lze zatím vážně pochybovat.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře