Domů Svět V Kongu roste počet útoků na centra nemocných s ebolou

V Kongu roste počet útoků na centra nemocných s ebolou

0

Lékařské týmy v Kongu si stěžují na nebezpečné podmínky v násilných oblastech této země. Doktoři bez hranic tvrdí, že snahy udržet ebolu v izolovaných centrech selhávají kvůli nedůvěře místních lidí a všudypřítomnému násilí. Za posledních sedm měsíců došlo k více než 30 útokům na centra.

V tomto týdnu byly poblíž epicentra nákazy zavřeny dvě nemocnice, protože je neznámí útočníci podpálili. V oblasti je aktivních více než 100 ozbrojených skupin.

Nepohodě přispívá i přístup místní vlády, která vesničany do center na vyšetření převáží násilím. To ale vyvolává nedůvěru a odpor. Často násilný. Na druhou stranu, bez vojenské asistence jsou zase vesničané vystaveni teroru ozbrojených skupin. Situace jakoby neměla řešení.

Podle statistik se ebolou v tomto roce 40 procent nakažených nakazilo a zemřelo ve svých vesnicích, aniž by vyhledali pomoc. To přispívá k šíření viru téměř bez kontroly i přes masivní snahy nemoc zastavit.

Primitivní vesničané mrtvé dále nijak neizolují. Časté jsou případy, kdy je naopak převážejí k pohřbu krajinou, kdy se nemoc dále šíří. Jen málo pak brání tomu, aby se nemoc šířila dál po Africe, a díky masové migraci i k nám, do Evropy.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře