Kurdové zajali švédského experta na islamofobii, později bojovníka Islámského státu

0

Švédsko-norský expert na islamofobii, ze kterého se stal bojovník Islámského státu, Michael Skråmos, byl v Sýrii zajat Kurdy. Norsko jej chce nyní stíhat.

Tento Nor narozený ve Švédsku byl zajat ve vesnici Baghouz, což je jedna z posledních bašt Islámského státu na východě země. Jeho přítomnost zde svědčí o jeho fanatismu.

Skråmos byl jedním z posledních několika stovek džihádistů, kteří stále bojují proti kurdským silám a pokoušeli se vesnici bránit. Většina bojovníků IS, tedy těch posledních z nich, tvoří fanatičtí cizinci. Často z Evropy.

Ačkoliv prý svým příbuzným řekl, že raději zemře, než aby se vzdal, Kurdům se vzdal poté, co bylo chyceno jeho sedm! dětí.

Jiný Švéd bojující na opačné straně, tedy mezi Kurdy, zajetí popsal následovně: “Byl zajat s několika dalšími lidmi. Našli je v tunelu, kde se pokoušeli zakopat. Takto najednou bylo zajato asi 50 džihádistů, včetně žen a dětí.

O jeho stíhání projevilo zájem Norsko, kde mu reálně hrozí asi 7 let vězení. Nicméně by mohl být předán i Američanům, od kterých by se dočkal mnohem tvrdšího trestu. Až 30 let basy.

Skråmos je ve Švédsku dobře známý. Stoupence islámu na dálku vyzýval, aby ve Švédsku podnikali útoky, ačkoliv prý zřejmě nebyl zapojen do jejich plánování.

Než odešel bojovat do Sýrie, byl ve Švédsku často zván do médií jako expert na “islamofobii”.

Komentáře

komentáře