Domů Svět Hádka mezi Izraelcem a Palestinkou v BBC

Hádka mezi Izraelcem a Palestinkou v BBC

0

Izraelský politik osočil palestinskou poradkyni Diannu Buttu v debatě pořádané BBC z toho, že Palestinci kromě terorismu světu nic nepřinesli.

Naftali Bennet, krajně pravicový izraelský politik ze strany Nová pravice, reagoval na to, že Buttu podporuje hnutí BDS, které usiluje o izolaci Izraele skrze bojkot. Kritici tohoto hnutí tvrdí, že bojkot Izraele je těžko proveditelný, protože většina světa s Izraelem spolupracuje v oblasti internetových technologií, farmaceutik, vody a zemědělských produktů.

Buttu řekla, ať hnutí BDS pokračuje ve své práci a Izrael označila za stát apartheidu. Bennet na to zareagoval:

“Zdá se, že Palestinci strávili posledních 71 let tím, že ze sebe dělali oběti. A zamilovali se do toho. Tak to předali svým dětem, vnoučatům, pravnoučatům. Víte, Židé mají za sebou největší tragédii ve světové historii, ale posledních 70 let o tom nekňouráme. Vystavěli jsme skvělou a význačnou zemi.

“A teď nás můžete zkusit bojkotovat, akorát se ráno nevzbudíte, protože čip se vyrábí v Intelu v Izraeli. A na cestě do práce se ztratíte kvůli Waze (izraelský navigační software). Co jste světu kromě sebevražedných teroristů dali vy? Jaký je váš vynález?”

Buttu na tuto otázku neodpověděla, ale řekla něco jiného: “Myslím, že je velmi důležité, abyste uznali jednu věc: Zem, na které sedíte, zem, na které si přivlastňujete všechny tyto skvělé věci, byla postavena na mé zemi, na palestinské půdě.”

Bennett na to odpověděl, že samotný palestinský lid je výmysl a nic takového neexistuje.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře