Stovky Aboriginců a Afričanů se servaly na festivalu Moomba v Melbourne

0

Chudáci Australané. Ze země lidí známých svým pohodovým přístupem k životu se stává to, co známe všude ze západní Evropy a velkoměstských oblastí USA.

Na rovinu. Pro většinu Australanů je nová realita v jejich městech šokem, protože něco takového neznali. To, co se v sobotu dělo v Melbourne na festivalu Moomba, většina hodnotí jako něco, co dosud znali jen z filmů.

Podle policie se zde střetly znepřátelené gangy tvořené Aboriginci a africkými migranty. Rasově jde o stejnou skupinu, která je od sebe nicméně vzdálená samostatným vývojem, ač v podobných podmínkách, nejméně 50 tisíc let.

Vzájemné urážky se brzy proměnily v otevřený boj a policie měla plné ruce práce roztrhávat ty nejdramatičtější. Pod hashtagem #moomba na Twitteru naleznete velké množství fotek a videí z toho chaosu.

Bitky prý zuřily od půlnoci do tří hodin do rána a podle svědků policie zasahovala jen minimálně. Násilí na festivalu už trvá čtvrtým rokem a má jasnou spojitost s rostoucím počtem súdánských migrantů do města, kteří jsou hlavními účastníky násilností a chaosu.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře