Izrael je národním státem jen a jen Židů, odpověděl Netanjahu na tvrzení, že i Arabové mohou býti Izraelci

0

Dá to rozum. Ve Francii žijí Francouzi, v Somálsku Somálci, v Izraeli Izraelci a v Čechách Češi. A jejich příslušnost nemůže být definována jen razítkem na papíře, ale něčím mnohem hlubším.

Izraelský premiér Netanjahu zareagoval na tvrzení mladé izraelské televizní hvězdy Rotem Sely, která napsala na Instagram, že vláda zachází s Araby, jako by byli něco méně. Netanjahu na to odpověděl, že Izrael není zemí všech svých občanů.

“Za prvé, důležitá oprava: Izrael není zemí všech svých občanů. Podle zákona národního státu, který jsme schválili, je Izrael národním státem židovského národa, a jen jeho. Jak píšete, s arabskými občany není žádný problém, mají stejná práva jako ostatní, a vláda Likudu do arabského sektoru investovala víc, než kterákoliv jiná vláda,” napsal.

Televizní hvězda mimo jiné napsala: “Kdy už někdo v této vládě řekne, že toto je země všech jejích občanů, a všichni lidé jsou si rovni. Arabové jsou také lidské bytosti. Stejně tak drůzové, a gayové, a lesby, a… levice.”

Podle Netanjahua pro Izrael existují jen dvě alternativy. Silná pravicová vláda pod jeho vedením, nebo slabá levicová vláda s podporou arabských stran.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře