Somálské rodiny raději své děti kvůli útokům noži odvážejí z Londýna zpět do Afriky

0

Masivní počet útoků nožem v Londýně, kdy nejčastějšími útočníky jsou mladí černoši, kteří jsou nejčastěji také oběťmi těchto útoků, donutil mnohé somálské rodiče své děti odvézt do “bezpečí” rodné Afriky.

Až 70 procent somálské komunity v Islingtonu na severu Londýna je kriminalitou nožů přímo zasaženo a Británie se pro mladé Afričany, díky jim samým, stává nebezpečnou.

Sadia Ali, matka sedmi dětí a pokladní islingtonského somálského fóra, říká, že svého patnáctiletého syna poslala do země, ze které kdysi utekla, protože venku na ulici je v přímém ohrožení života. Mnoho dalších rodin to prý již udělalo také.

“Stovky mladíků byly odvezeny do Somálska, Somalilandu a Keni, někteří až do venkovských oblastí. Rodiče cítí, že nemají jinou možnost, pokud chtějí, aby jejich děti byly v bezpečí,” říká.

Místostarosta Islingtonu, Rakhia Ismail, dodává: “Poslat je pryč se stalo jediným řešením, jak mohou být v bezpečí. Otázku bezpečí místní komunita opakovaně řešila, ale nikdo neposlouchal. Tolik dětí odešlo do zahraničí. Před dvěma týdny zde bylo pobodání a dítě bylo dva dny na to odvezeno (do Afriky).”

Somálci z problémů těžko mohou vinit systém, nebo snad rasismus. Jsou to stejní Afričané, jako oni, kdo běhají po ulicích s noži a mačetami a často zcela bez důvodů někoho pobodají. Většinou jiného Afričana. Mnohdy jde také o válku gangů, do kterých velká část mladých černochů patří.

Samozřejmě, že se najdou aktivisté, kteří pomocí oslího můstku vždy nějak rasismus, jako důvod všeho, najdou. Tvrdí, že mladí černoši jsou odstrčeni na okraj společnosti a proto dělají, co dělají. Proč ale po ulicích neběhají mladí bílí z dělnické třídy, které britský stát úplně ignoruje, a kteří zadarmo nedostanou nikdy nic?

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře