Rozpadající se Islámský stát vzkazuje džihádistům, aby vyrovnaly ztráty útoky v Evropě

0

Obklíčení teroristé Islámského státu ve východní Sýrii ve středu vyzvali džihádisty po celém světě, ale především v Evropě, aby pokračovali v útocích a pomstili tak své ztráty. Islámský stát stále věří ve své vítězství.

Militanti svůj vzkaz zveřejnili na audio nahrávce a videu nahraným ve vesnici Baghouz, kde se nacházejí jejich poslední zbytky a kde jsou obklíčení v podzemí jako krysy.

Hlas na audiu volá muslimské bratry v Evropě a ve světě aby povstali proti křižákům a pomstili své náboženství. Zatímco muž mluví, v pozadí je slyšet střelba.

Na videu jsou další militanti, kteří společně jedí polévku, aby ukázali, že stále mají dost jídla. Vedle nich sedí malý chlapec.

“Podle standardů tohoto světa se může zdát, že byl Islámský stát poražen. Pokud jsme drželi tisíce kilometrů a nyní jen pár, říká se, že jsme prohráli. Podle standardů tohoto světa. Ale standardy jiného světa a všemocného Alláha jsou jiné,” říká radikál.

“Co je naším zločinem? Proč jsme bombardováni? Proč se celý svět nevěřících spojil, aby proti nám bojoval? Je to proto, že jsme chtěli zavést boží zákon?” Ptá se džihádista, pro kterého kruté zacházení se zajatci a nekonečné popravy “nevěřících” zřejmě nejsou žádným zločinem.

Komentáře

komentáře