Australský premiér odsoudil slova Erdogana, že protimuslimští Australané, kteří navštíví Turecko, budou domů posláni v rakvích

0

Jako velice urážlivá
,3 odsoudil australský premiér Scott Morrison slova tureckého prezidenta Erdogana, kterými po incidentu na Novém Zélandu počastoval Austrálii. Rodnou zem útočníka.

Turecký vůdce objíždí s videem z útoku před volbami zemi a útok označuje za útok na Turecko a islám obecně. Během přepadení mešity byli zraněni i tři občané Turecka.

Erdogan dokonce varoval, že pokud “protimuslimští Australané navštíví Turecko, budou zpět posláni v rakvích”, tak jako jejich předci na Galipolii. Dějišti bitvy během První světové války.

“Co tu pohledáváte? Neměli jsme s vámi nic společného, proč jste sem přišli?” Narážel Erdogan na starou bitvu. “Jediný důvod je ten, že my jsme muslimové a vy křesťané.”

Australský premiér Erdogana vyzval k upřesnění jeho slov a k jejich odvolání. Což je ovšem jen další ústupek tomuto islamistickému diktátorovi, který rozumí jen síle.

Premiér Erdogana dále obvinil, že zrazuje odkaz prvního tureckého prezidenta Mustafy Kemala Atatürka, který kdysi vyzval k míru mezi oběma zeměmi. Na starém bojišti je památník, který nese jeho slova: “Není rozdíl mezi Johnem a Mehmedem. Poté, co na této půdě ztratili své životy, se i oni stali našimi syny.”

Podle Morrisona se Erdogan vzdaluje snahám Atatürka vytvořit z Turecka moderní národ.

Komentáře

komentáře