Podle čínských médií může za útok na Novém Zélandu neúspěšná integrace muslimů na Západě

0

Čínská státní média píší, že střelba, ke které došlo ve městě Christchurch na Novém Zélandu, ukazuje chyby Západu ohledně integrace muslimů do západní společnosti. Střelec Brenton Tarrant, který v tamní mešitě popravil asi 50 muslimských věřících, a další zranil, tvrdil, že jeho motivací je ohrožení bílé rasy plánovanou genocidou probíhající výsledkem masové migrace z islámských národů.

Přední čínský státní list Global Times píše, že migranti, především ti muslimští, se nemohou integrovat do západní společnosti.

“Obecně k útoku nedošlo jen na Novém Zélandu, ale na Západě. Střelec je australským občanem. Jeho rasově nadřazené komentáře jasně odrážejí ultrapravicový populismus na Západě. Teroristický útok na Novém Zélandu bude mít vážný dopad na vnitřní jednotu západní společnosti a pocitů jak Západu tak islámského světa.”

Přitom Tarranat ve svém manifestu vyjádřil, že systémem, který obdivuje, je právě Čína.

“Konečně osoba, která bude nazývána fašistou, je skutečně fašistou. Myslím, že to novináři budou milovat. Souhlasím s názory sira Oswalda Mosleyho, a považuji se za ekofašistu. Národ, který je mi svými politickými a sociálními hodnotami nejbližší, je Lidová Čínská republika.”

Obdiv Tarranta k Číně vychází z čínské nacionalistické ideologie a požadavku na její občany, aby byli věrni státu více, než svému náboženství, nebo dokonce svým rodinám.

Komentáře

komentáře