“Právně nezávazný” migrační pakt bude nakonec závazný pro všechny státy EU

0

Pamatujete, jak nám o Migračním paktu OSN říkali, že je to vlastně jen takové formální prohlášení nikoho k ničemu nezavazující? Jak především Maďarsko varovalo, není tomu tak.

Ministryně zahraničí Rakouska Karin Kneissl oznámila, že její vláda nesouhlasí se zprávou Evropské komise, podle které je migrační pakt OSN závazný pro každý stát EU, včetně těch, které dohodu nepodepsaly. Podle dokumentu je masová migrace “nevyhnutelná, nezbytná a toužebná”.

Skutečně to není tak dlouho, kdy z celé EU zaznívalo, že jde o právně nezávazný pakt. Psala o tom i všechna naše média, například Rozhlas. Inu, někteří se nechali už posté napálit a vše je jinak. Jak ministryně Kneissl oznámila, Evropská komise pakt jednoduše závazným udělá.

K podvodu na občany EU se vyjádřil i šéf poslanců FPÖ v Evropském parlamentu, Harald Vilimsky, podle kterého se Evropská komise snaží pakt závazně prosadit “zadními vrátky”.

“Trváme na zachování národní suverenity ve věci azylu a migrace. Neexistuje, aby bylo právo na migraci součástí evropského práva, protože by to Evropě přineslo neřešitelné problémy,” řekl.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó k tomu dodal, že zpráva Komise je jasným důkazem, že Evropská unie plánovala učinit pakt o migraci povinným už ve chvíli, kdy se tvrdilo, že bude právně nezávazný.

Takže Czexit.

Komentáře

komentáře