Bardotku stíhají kvůli podněcování k rasové nenávisti

0

Francouzská hvězda stříbrného plátna Brigitte Bardot čelí obvinění z nenávistného projevu a podněcování rasové nenávisti za slova, která pronesla o obyvatelích Francií ovládaného ostrova Réunion.

Bardotka ostrovany označila za “původní obyvatele, kteří si uchovali geny divochů” a odsoudila jejich zacházení se zvířaty pro náboženské účely. Kvůli pochybným rituálům jsou obětovány kozy, ale i psi a kočky, kteří jsou zabiti a pak je jim useknuta hlava.

Bývalá herečka poslala svůj názor ve formě dopisu úřadům na ostrově, který leží v Indickém oceánu blízko Madagaskaru. Rituály označila za démonické a jako vykazující známky sadismu vůči zvířatům.

Po obdržení dopisu dal čtyřiaosmdesátiletou herečku prefekt ostrova k soudu kvůli podněcování rasové nenávisti.

Poté, co se Brigitte o svém obvinění dozvěděla, neustoupila ani o píď, a řekla, že bude vystupovat proti zneužívání jakýchkoliv a všech zvířat po celém světě.

Brigitte Bardot nedávno podpořila hnutí Žlutých vest a bránila Marine Le Pen před obviněním, že prý je fašistka.

“Jsem velmi vlastenecká. Byla jsem vychována otcem a dědečkem, kteří za Francii bojovali a kteří ve mně vypěstovali lásku k vlasti. Nejsem ovšem hrdá na to, čím je Francie dnes. Nejsem fašistka o nic víc, než Marine Le Pen,” řekla.

Komentáře

komentáře