Irský biskup tvrdí, že muslimové nemají větší sklon k teroru, než křesťané

0

Irský biskup vystoupil proti těm katolíkům, kteří “démonizují” muslimy. Trvá na tom, že lidé věřící v islám, nepáchají teroristické útoky o nic víc, než křesťané.

“Definovat celou kategorii lidí, nebo celý národ, nebo celou náboženskou skupinu jako více náchylnější k terorismu, než jakákoliv jiná skupina, je nezodpovědné,” láteří biskup Kevin Doran z Elphinu.

Biskup se pustil do boje s těmi katolíky, kteří se identifikují jako “tradiční” a “víryplní”, ale podle něj šíří strach a nedůvěru z migrantů, a nebo tvrdí, že muslimové ohrožují západní civilizaci.

Podle biskupa a jeho zkušeností jsou prý muslimové žijící v irské společnosti mírumilovní a plně zapojeni do společnosti.

“V našich katolických školách máme velký počet muslimských dětí a zapojují se mnoha způsoby,” říká.

S tím souvisí známé papežovo prohlášení z roku 2017, že islámský terorismus neexistuje. Papeži tehdy odpověděl Islámský stát skrze svůj časopis Dabiq.

“Vedení džihádu – šíření moci Alláha mečem – je závazek, který lze nalézt v Koránu, písmu našeho Pána. Krev nevěřících je třeba prolévat. Přikázání je jasné. Zabíjejte nevěřící, jak praví Alláh. Pak zabíjejte polyteisty (víra ve více bohů) kdekoliv je najdete.”

Komentáře

komentáře