Podvodníka Smolletta zbavili všech obvinění

0

Když v Americe dojde k takzvanému zločinu z nenávisti, obvykle je to nějak nastrčené. Ať už šlo o případ vyhrožování židovským centrům v USA, kdy se ukázalo, že jej měl na svědomí Izraelec. Nebo případy rasistických nápisů, které se ukázaly falešnými tady, tady. Nebo se rovnou podívejte na jejich celou rok starou mapu tady.

K nějakému rasismu či útoku tu a tam dochází, ale jsou to skutky tak ojedinělé, že nestojí za místo ve statistikách. A ty mediálně známé se nakonec téměř vždy ukáží, jako podvod.

Herec Jussie Smollett si vymyslel, že ho napadli dva rasisté, kteří na něj křičeli “MAGA” a měli prý i narážky na jeho homosexualitu. Jenže policisté velmi rychle zjistili, že údajnými útočníky byli dva Somálci, jeho přátelé z natáčení, kterým za sehraný útok zaplatil. A tak ho policie s velikou ostudou obvinila.

Je to pár hodin, co internet na okamžik oněměl, když byla vypuštěna zpráva o hercově zbavení obvinění v plném rozsahu. Šok.

Chtělo to asi dobré známé. Šek na částku 3500 dolarů, který oba Somálci od herce obdrželi, prý nebyl odměnou za falešný útok, ale částka za pomoc s fyzickou přípravou.

V tuto chvíli tiskem běží další spekulace, že byl obvinění zbaven proto, že měl v minulosti vykonat veřejně prospěšné práce. Jisté je, že se v budoucnosti dočkáme plného prohlášení ze strany kompetentních úřadů, protože některá média budou požadovat vysvětlení. Ale v tuto chvíli se ví jen to, že všech 16 obvinění z trestných činů proti herci padlo.

Komentáře

komentáře