EU zatím migraci omezovat nechce. Evropa je prý pro uprchlíky ideální

0

Evropa bude ideálním útočištěm pro žadatele o azyl a migranty ve světě, kde změny klimatu a globální chudoba vyženou rostoucí počty chudých lidí na cestu hledání lepších životů někde jinde. To je shrnutí schůzky EPRS, což je Parlamentní výzkumná služba EU.

EU prostřednictvím svých různých komisí od migrační krize v roce 2015 vytváří procesy pro řešení azylu a migrace, ale vyplývá z nich absolutní nezájem je nějak omezovat.

V posledním záznamu ze schůzky EPRS zaznívá, že Brusel chce tyto procesy stavět na čtyřech pilířích. Ty zahrnují pojmenování důvodů nelegální, v dokumentu označené jako nestandardní, migrace, a rozbití pašeráckých sítí.

Dalším pilířem je “silná azylová politika” v zemích EU spolu se “záchranou životů” a “poskytnutím více právních cest pro žadatele o azyl a více legálních způsobů pro standardní migranty”.

Ačkoliv dokument zmiňuje zabezpečení vnějších hranic EU a zlepšení návratů nelegálních migrantů, o nějakém omezení migrace ze zemí zaostalého světa z něj nevyplývá nic.

“Evropa díky své geografické pozici a své reputaci jako příkladu stability, štědrosti a otevřenosti v kontrastu s rostoucími mezinárodními a vnitrostátními konflikty, změnami klimatu a globální chudobou, bude dál představovat ideální útočiště pro žadatele o azyl a migranty,” shrnuje dokument.

Komentáře

komentáře