Mladý Čečenec přepadl a oloupil starší Němku. Ta na následky zranění zemřela

0

Německá důchodkyně (88) zemřela na následky zranění utrpěných při útoku sedmnáctiletého čečenského migranta, který byl zatčen policií.

Mladý pachatel, Čečenec, byl zadržen v městečku Schkeuditz u Lipska po sérii útoků a loupeží, během kterých bylo napadeno celkem devět seniorů včetně Ilse K. která útoku bohužel podlehla.

K útoku na ní došlo 23.února a Ilse si při něm vážně zranila rameno. Přidaly se ovšem komplikace a přes veškerou snahu lékařů po čtyřech dnech zemřela.

K podobnému útoku došlo o měsíc předtím, kdy sedmnáctiletý Čečenec přepadl jinou seniorku (86), která také špatně upadla a vážně se zranila.

Policie na stopu Čečence přivedla zahozená peněženka z lupu, na které byly nalezeny jeho otisky. Při prohlídce jeho domova byly nalezeny věci celkem devíti obětí, které přepadl mezi prosincem loňského roku a letošním únorem.

Ilse K. přežila Druhou světovou válku, následné roky sovětské okupace i východoněmecký komunistický režim, aby se na stará kolena stala ve vlastní zemi obětí mladého spratka z Čečenska. Vláda Angely Merkelové si tak s její smrtí může připsat další zářez.

Komentáře

komentáře