Člen Árijského bratrstva pašoval do USA migranty

0

Člen Árijského bratrstva z Texasu se přiznal k tomu, že se do USA pokusil propašovat dva migranty. Árijské bratrstvo je velmi početný vězeňský gang, jehož primární úloha byla ve věznicích chránit bílé vězně před útoky černých a Hispánců. V současnosti je silně zapojen do obchodu s drogami. Árijské bratrstvo z Texasu je separátní entita fungující v texaských věznicích i mimo ně.

Muž se zjevně českými předky, protože v Texasu je silná česká komunita, Cody Michael Matousek, čeká po přiznání na soud. Spolu s ním na soud čeká i jeho hispánská komplicka, Guadalupe Levario.

Dvojice se v únoru pokusila dostat přes kontrolní bod celníků v odtahovaném pickupu dva Brazilce. Matousek Brazilce nabral ve městě Mission a přes noc je ukryl v domě. Na druhý den si objednali odtah nepojízdného auta, ve kterém se Brazilci ukryli. Nicméně řidičovi odtahovky se něco nezdálo a odtahované auto prohlédl. V něm pak oba Brazilce našel.

Brazilská dvojice pak policii řekla, že Matousek a jeho komplicka na ně čekají ve městě Kingsville a policisté si oba výtečníky na místě vyzvedla.

Z vyšetřování vyplynulo, že Matousek je podezřelý i v dalších případech pašování migrantů a policie po něm již šla.

Komentáře

komentáře