Britský moderátor k demonstrantům za Brexit: “Nikdy jsem neviděl tolik bílých lidí pohromadě”

0

Jon Snow, moderátor levicové, ač státní, britské televizní stanice Channel 4, čelí kritice a výsměchu za svou poznámku vůči demonstrantům za Brexit v živém přenosu. Mimo jiné řekl, “Nikdy jsem neviděl tolik bílých lidí pohromadě”.

Snow, který je bílý, z bohaté rodiny biskupa, navíc narozen v roce 1947, kdy byla Británie téměř ze 100 procent bílá, je na videu zjevně zděšen z početných davů zastánců Brexitu. Ta slova mu zjevně “ujela” a je znát, že je opravdu upřímně zděšen z tolika bílých lidí okolo sebe.

Někteří lidé připomínají, že člověk, jako Snow, který žije trvale v Londýně, ztratil kontakt s anglickým venkovem, který je stále téměř stoprocentně bílý.

Další zpochybňují, s ohledem na jeho věk, celé tvrzení, že nikdy tolik bílých neviděl, když v době, kdy vyrůstal, musel mít co dělat, aby potkal vůbec někoho, kdo není bílý. Navíc na školách, kde studoval, se nebílý student objevil jen zřídka.

Určitým vysvětlením, co je Snow zač, a proč má názory, jaké má, je fakt, že jeho žena se jmenuje Precious Lunga a je ze Zimbabwe.

Komentáře

komentáře